Czym jest kobiecość?

czym jest kobiecość

Każda kobieta jest inna, można więc powiedzieć, że tyle definicji kobiecości, ile samych kobiet. Dobrze jednak zastanowić się nad tym, co stanowi kwintesencję żeńskości. Jakie cechy są typowo damskie i plasują się w opozycji do tego, co męskie. Tak, aby każda kobieta mogła świadomie rozwijać w sobie swój pierwiastek kobiecy. Dbać o niego, podsycać, być z niego dumna. Ponieważ jest to wartość absolutnie wyjątkowa i bezcenna. Warto o tym pamiętać na co dzień.

Kobiecość to sekret każdej kobiety

Tajemniczość kojarzy się z typowo kobiecą cechą. Zawoalowanie, gra pozorów, kokieteria. To wszystko zaprasza panów do specyficznej intelektualno-emocjonalnej gry. To także coś, czego mężczyźni nie mogą pojąć. Czym jest kobiecość? To stanowi dla nich prawdziwy sekret. Nie potrafią tego zdefiniować, przełożyć na swój pojęciowy język.

morowepanny badanie kobiecosci roznorodna kobiecosc

Kobiecość to coś co każda kobieta ma w sobie

Może dlatego, że łatwiej to coś poczuć niż nazwać. Pewien pierwiastek kobiecy, który wynika ze specyficznej mieszanki hormonów, jak również ukształtowania życiowego. Panie są przecież wtłaczane w tradycyjne role, przygotowywane do bycia mamami już od wczesnego dzieciństwa, kiedy daje się im do zabawy lalki.

Kobiecość to cecha która łączy kobiety

Dzięki tej hormonalno-społecznej mieszance wykształca się pomiędzy kobietami swoista nić porozumienia. Bez względu na wiek czy status społeczny. Mówi się o solidarności plemników wśród mężczyzn, tymczasem solidarność jajników zdaje się być jeszcze silniejsza. Przecież tylko panie, które poznają człowieczeństwo od strony zupełnie obcej panom, są w stanie doświadczyć, czym jest kobiecość.

BLOG

Najnowsze posty