Samoakceptacja podstawą relacji z samym sobą

akceptacja własnego ciała

Wszyscy mamy niepewność i perfekcjonizm. I to naturalne, że chcesz dobrze wyglądać. Ale problem polega na tym, że te uczucia wymykają się spod kontroli i stają się walką. Problem polega na tym, że zaczynamy postrzegać nasze ciała jako coś, co wymaga naprawy, a nie coś, co wymaga miłości własnej i troski. Może to prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak zaburzenia odżywiania, depresja, lęk i dysmorfia ciała. Obraz ciała to temat, z którym zmaga się wiele osób, ale istnieją sposoby, w jakie możemy zacząć leczyć się od wewnątrz poprzez miłość do siebie i akceptację.

Przekonania, które powstrzymują Cię przed odpuszczeniem

Przekonania, które powstrzymują cię przed odpuszczeniem, to te, które mówią ci, że nie jesteś wystarczająco dobry. Obejmują one nienawiść do samego siebie i negatywną mówienie do siebie. Te przekonania są formą psychicznego więzienia. Mają kontrolę nad twoim życiem i utrudniają ci życie w radości i pokoju.

Jak więc pozbyć się tych przekonań? Pierwszym krokiem jest ich identyfikacja, co można zrobić poprzez prowadzenie dziennika, medytację lub rozmowę z terapeutą. Kiedy już wiemy, czym one są, możemy popracować nad zastąpieniem ich pozytywnymi afirmacjami, takimi jak „Jestem doskonały taki, jaki jestem”.

Samoakceptacja jest ważna dla zdrowia psychicznego i poczucia własnej wartości

Samoakceptacja jest ważna dla zdrowia psychicznego i poczucia własnej wartości. Im bardziej siebie akceptujemy, tym lepiej się czujemy. Można to zastosować do naszego wyglądu fizycznego, cech osobowości, a nawet naszych wartości. Kluczem do samoakceptacji jest zaprzestanie porównywania się z innymi. Jeśli chcesz czuć się komfortowo we własnej skórze, musisz zrozumieć, kim jesteś i co sprawia, że jesteś wyjątkowy. Ale najpierw ważne jest, aby zrozumieć, jakie są Twoje mocne i słabe strony. Ważne jest również, aby być świadomym tego, co odróżnia nas od innych - bo to czyni nas wyjątkowymi!

Jakie są korzyści z kochania swojego ciała?

Kochanie naszego ciała to podróż. To nie jest coś, co możemy zrobić z dnia na dzień. Wymaga czasu, cierpliwości i poświęcenia.

Korzyści z kochania swojego ciała to:

 • Zaczynasz czuć się dobrze ze sobą
 • Czujesz się pewniej
 • Twoja samoocena wzrasta
 • Prowadzisz zdrowszy tryb życia
 • Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz szczęśliwy

6 wskazówek, które pomogą Ci zaakceptować swoje ciało w dowolnym rozmiarze

Często mamy w głowie wyidealizowaną wersję siebie. Jesteśmy dla siebie zbyt surowi i nie przypisujemy sobie wystarczającego uznania. Jeśli chcesz poprawić swoje samopoczucie i zaakceptować siebie, powinieneś zacząć od uważności swoich myśli. Powinieneś także być świadomy swojej mowy ciała i tego, jak wpływa ona na ludzi wokół ciebie.

Powinieneś dbać o swoje ciało, jedząc zdrową żywność, regularnie ćwicząc i wysypiając się.
Wszyscy rodzimy się z różnymi typami ciała i rozmiarami, dlatego ważne jest, aby kochać siebie bez względu na rozmiar.

 1. Bezwarunkowo zaakceptuj swoje ciało
 2. Świętuj swój kształt ciała!
 3. Noś ubrania, dzięki którym czujesz się dobrze ze sobą
 4. Znajdź wzór do naśladowania, który inspiruje Cię do bezwarunkowej miłości do siebie i noszenia ubrań, które sprawią, że poczujesz się dobrze ze sobą
 5. Znajdź trening fitness, który Ci odpowiada
 6. Pokochaj skórę, w której jesteś

BLOG

Najnowsze posty